Razzori pincetas erkėms šalinti
-
Saugojotės erkių pasirinkdami saugesnes vietas lankymui, dėvėdami kūną dengiančius drabužius, reguliariai apsižiūrėdami ar naudodami kokybiškus repelentus, bet erkė vis tiek įsisiurbė? Dabar svarbu ją tinkamai ištraukti.
Erkės platinamos ligos sukėlėjai nebus perduoti žmogaus organizmui tada, jeigu erkė bus kuo greičiau aptikta ir kuo saugiau pašalinta. O tai padaryti galima tik turint tinkamas priemones.
Todėl parduotuvėje siūlome specialų įrenginį, skirtą šalinti įsisiurbusioms erkėms. Jo pagalba erkę pašalinti bus paprasta ir saugu, o tai padaryti galės ir medicininio išsiliavinimo neturintis žmogus.
Pagamintas iš nerūdijančio plieno. Tinkamas sterilizavimui.
Dydis: 8,7 cm.
Naudojimas: aptikę įsisiurbusią erkę įrenginį švariai nuplaukite ir nusausinkite. Juo, tarsi pincetu, apgaubkite erkę ir paimkite ją kuo arčiau odos. Svarbu stengtis nesuspausti erkės pilvo, nes jo turinys gali patekti į žmogaus organizmą. Atsargiai ištraukite erkę. Įsisiurbimo vietą dezinfekuokite ir ją įsidėmėkite, nes apie mėnesį laiko reikėtų stebėti ar neatsiranda Laimo ligai būdingas paraudimas su šviesiu centru.
Gydytojos patarimas: saugiai pašalinti erkę ypatingai svarbu galvojant apie tai, kad kuo mažiau skysčių iš erkės organizmo patektų į įsisiurbimo vietą. Todėl svarbu stengtis erkę paimti kuo arčiau jos galvos, jokiu būdu nesuspaudžiant jos pilvo. Tokiu būdu galima sumažinti riziką erkės seilėms ar skrandžio turiniui patekti į įsisiurbimo vietą ir perduoti ligos sukėlėjus. Erkinio encefalito sukėlėjas plinta per jos seiles, todėl, jeigu serganti erkė jau įsisiurbė, didelė tikimybė, kad virusas bus perduotas. Tačiau Laimo ligą sukelianti bakterija gyvena erkės virškinamajame trakte, o jo turinys nebūtinai patenka į įsisiurbimo vietą. Todėl turime visais būdais vengti suspausti erkės pilvą ją šalindami ir išvengti sukėlėjo perdavimo į žmogaus organizmą.
Daugiau informacijos apie erkes ir kaip elgtis, jeigu erkė įsisiurbė, skaitykite Naturoti žurnale (straipsnis).