Prekių katalogas

Akiniai nuo saulės vaikams

 • Turbūt nedaugelis esame girdėję, jog akių gydytojai rekomenduoja vaikų akis saugoti nuo kenksmingo saulės spindulių poveikio. Kyla klausimas - kaip pasirinkti tinkamiausius akinius vaikui? 

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  Akiniai nuo saulės - puikus vasaros aksesuaras, kuris padeda sumažinti į akis patenkančios šviesos kiekį ir leidžia jaustis komfortiškiau. Taip galvoja tikrai nemažai žmonių. Tačiau mažesnė dalis žino, jog akiniai padeda apsaugoti akį nuo žalingo ultravioletinių (UV) spindulių poveikio.  UV spinduliai gali neigiamai veikti akies audinius, sukelti ūminį uždegimą arba lėtines ligas, pagreitinti akies struktūrų senėjimą. Tad akinius nuo saulės svarbu nešioti ne tik dėl stiliaus ar patogumo, bet ir prevenciškai - kad kuo ilgiau galėtume išsaugoti akių sveikatą. Kadangi neigiamas saulės poveikis akims kaupiasi, tai yra su metais tik didėja tol, kol galų gale gali atsirasti simptomus sukeliančių pakitimų, akinius nuo saulės svarbu dėvėti ir vaikams.

  Taip pat gali būti jog nežinojote, kad akiniai nuo saulės nėra vienodi. Kai kurie jų sumažina į akį patenkančios regimosios šviesos kiekį, dėl to jaučiamės komfortiškiau. Tačiau jie negali apsaugoti akies audinių nuo mums nematomų UV spindulių, todėl iš principo esame apgauti - su akiniais jaučiamės geriau ir saugiau, nors iš tiesų tik atveriam kelią UV spinduliams patenkti į akį ir ją sužaloti.

  Tad šiame straipsnyje aptrasime visus svarbius punktus, kurie padės išsirinkti pačius geriausius akinius nuo saulės tiek suaugusiems, tiek vaikams. Straipsnis paruoštas remiantis Amerikos ir Europos oftalmologų asociacijų rekomendacijomis.

   

  Renkamės akinius nuo saulės

   

  Apsauga nuo ultravioletinių spindulių

  UV apsauga ant akinių

  Tikrai ne visi akiniai turi integruotą apsaugą nuo ultravioletinių spindulių. Labai gaila, kad nedaugelis žmonių tai žino ir mano, jog tamsinti stiklai reiškia, kad akis bus apsaugota. Tačiau tiesa kitokia. Jeigu norime sužinoti, ar akiniai turi UV apsaugą, turime pasiskaityti akinių aprašymą arba ieškoti tą žyminčio užrašo ant akinių kojelių. 

  Apsauga nuo UV turi būti 100%. O dažniausias užrašas, kurį gali tekti sutikti yra UV400. 

  Jeigu patys nerandate informacijos, visuomet teiraukitės pardavėjo. 

   

  Tamsesni stiklai nereiškia geresnės apsaugos

  Tamsesni akinių stiklai tikrai nereiškia, jog jie geriau saugo akis nuo ultravioletinių spindulių. Todėl prisiminkite, jog informacijos apie apsaugą nuo UV reikia ieškoti aprašymuose, o ne lęšių spalvoje.

   

  Poliarizuoti stiklai 

  Poliarizuoti akinių stiklai sumažina į akį patenkančius atspindžius nuo vandens, smėlio, pastatų ar kitų saulės šviesą atsipindinčių paviršių. Todėl su tokiais akiniais jaučiamės patogiau, matome ryškiau. Tačiau vėlgi, tai neturi nieko bendro su apsauga nuo UV spindulių. Tad visada tikrinkite akinių aprašymą.

   

  Įsigykite akinius su kokybiškais lęšiais

  Jau išsirinkote akinius nuo saulės su UV apsauga? Patikrinkite lęšių kokybę pagal šį Amerikos oftalmologų asociacijos siūlomą metodą.

  1) Pažiūrėkite į kažką su stačiakampiu raštu, pavyzdžiui, plytelėmis išklotas grindis.

  2) Laikykite akinius patogiu atstumu nuo veido ir uždenkite vieną akį.

  3) Lėtai judinkite akinius iš vienos pusės į kitą, tada aukštyn ir žemyn, žiūrėdami pro lęšius.

  4) Jei stačiakampės linijos išlieka tiesios, lęšiai yra gerai. Jei linijos banguotos arba vingiuoja (ypač objektyvo centre), verčiau išbandykite kitą akinių porą. 

   

  Rinkitės didesnio dydžio lęšius

  Koolsun akiniai nuo saulės Fit

  Koolsun akiniai nuo saulės su apgaubiančiais lęšiais ,,Fit - cendre blue grey

  Kuo didesni akinių lęšiai, tuo geriau jie apsaugo nuo į akį patenkančios šviesos. Štai Koolsun akiniai vaikams Fit turi šiek tiek apgaubiančios formos lęšius, todėl saugo ir nuo iš šonų atkeliaujančių ultravioletinių spindulių. Tą pačią funkciją turi ir Sport linijos akiniai. 

   

  Lešių spalva nesvarbu

  Akiniai nuo saulės su spalvotais lęšiais (pvz., gintariniais arba pilkais) neužstoja daugiau saulės. Tačiau rudos arba rožinės spalvos objektyvas gali suteikti daugiau kontrasto.  

  Veidrodiniai akiniai turi papildomą dangą, kuri dar labiau sumažina regimosios šviesos kiekį, patenkantį į akis. Tačiau klaidinga manyti, jog ši savybė suteikia apsaugą nuo UV spindulių. 

   

  Smūgiams atsparūs lęšiai

  Akiniai nuo saulės Koolsun

  Akinių su nesulaužomais lęšiais greičiausiai nerasime, tačiau tokių, kurių lęšius sulaužyti ypatingai sunku, net ir ant jų atsisėdus - tikrai galime. Ši savybė itin aktuali sportininkams, aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms ir, žinoma, vaikams. Iš polikarbonato pagaminti lęšiai yra ypatingai smūgiams atsparūs, tuo pačiu ir saugūs vaikams. Visų Koolsun akinių nuo saulės lęšiai pagaminti būtent iš šio, sunkiai sulaužomo polikarbonato.

   

  Kaina su apsauga nuo saulės nesusijusi

  Akiniai su integruota apsauga nuo ultravioletinių spindulių gali kainuoti brangiau. Bet taip pat brangiai galime nusipirkti ir akinius be UV apsaugos. Tad nei kaina, nei  akinių forma, grožis ar prekinis ženklas nenusako, kad akiniai bus su UV apsauga. Kaip jau minėjau anksčiau, šios informacijos ieškokite pirmiausia.

   

  Kada akiniai nuo saulės nepadės?

  Jeigu ieškote akinių nuo saulės specifinėms situacijoms, svarbu žinoti, kada jie tikrai nepadės apsaugoti akių. Tokių situacijų nėra daug, bet jų žinojimas tikrai padės priimti tinkamiausius sprendimus. Taigi akiniai nuo saulės netinka žiūrėti tiesiai į saulę - jos aktyvumas pernelyg didelis, kad akiniai galėtų visiškai apsaugoti akį. Jeigu ketinate atlikti suvirinimo darbus, tuomet dėvėkite ne akinius nuo saulės, bet specialų suvirinimo skydelį. Na, o soliariumas yra dar vienas akių priešas, kuriame ultravioletinių spindulių koncentracija yra ypač didelė, todėl akiniai nuo saulės čia irgi nepadės. 

   

  Žinokite, kaip galite apsaugoti savo akis ir tikrai sumažinsite riziką turėti akių problemų, kurių galima buvo išvengti.

   

  Gydytoja Raimonda