Prekių katalogas

Ekologiškų gaminių ženklinimas

 • Kad tinkamai pasirinktume kuri produkcija yra ekologiška, o kuri – ne, turime būti susipažinę su jos ženklinimu. 

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  08.08.2020 

  GOTS (Global Organic Textile Standard)


  Šis ženklas skirtas apibrėžti visame pasaulyje pripažintus reikalavimus, kurie užtrikrina ekologišką tekstilės audinių kilmę nuo žaliavos išgavimo iki ekologiško ir socialiai atsakingo gaminio pagaminimo bei jo paženklinimo etiketėmis. Tekstilės gaminyje, kuriam suteiktas GOTS ženklas ,,Ekologiškas“ (,,Organic“), turi būti ne mažiau kaip 95% sertifikuotų ekologiškų pluoštų, o gaminyje, kurio etiketė ,,Pagaminta su organiniu pluoštu“ (,,Made with organic“) – ne mažiau kaip 70% sertifikuotų ekologiškų pluoštų. Be kita ko, šio sertifikato nuostatos apima draudimą naudoti genų inžineriją, pavojingas chemines medžiagas bei vaikų darbą.

   


  OCS (The Organic Content Standard)


  Šis standartas galioja visiems ne maisto produktams, kurių sudėtyje yra 95-100% ekologiškų medžiagų. Jis seka žaliavos srautą iki galutinio produkto ir patikrina ekologiškų medžiagų kiekį jame. OCS suteikia galimybę skaidriai, nuosekliai ir išsamiai įvertinti bei patikrinti gamintojų informaciją apie ekologiškų medžiagų buvimą jų produkcijoje. ,,OCS100“ apima produkto, kuriame yra ne mažiau 95% sertifikuotų ekologiškų medžiagų gamybą, pakavimą, ženklinimą etiketėmis, platinimą ir prekybą.

  Pasitikėjimas tekstile/patikrinta dėl kenksmingų medžiagų pagal OEKO-TEX ® Standartą 100


  Jei tekstilės gaminys paženklintas STANDARD 100 etikete, galite būti tikri, kad kiekvienas šio gaminio komponentas (siūlai, sagos, pamušalas ir kt.) buvo patikrintas dėl sveikatai kenksmingų medžiagų. Patikrą atlieka nepriklausomi OEKO-TEX® partnerių institutai remdamiesi OEKO-TEX® kriterijų katalogu, kuriame atsižvelgiama į daugybę reglamentuojamų ir nereglamentuojamų medžiagų, kurios gali pakenkti žmonių sveikatai. Patikra gali būti atliekama bet kuriame produkto gamybos etape. Problema tame, kad sertifikacija neapima žaliavos auginimo, tad gaminiai pažymėti OEKO-TEX® STANDARD 100 etikete nebūtinai yra ekologiški, todėl medvilniniai audiniai, nors ir pažymėti minėta etikete, gali būti pagaminti iš pesticidais nupurkštos medvilnės.