Prekių katalogas

Gertuvių priežiūra

 • PATARIMAS: kaip prižiūrėti vaikiškas gertuves?

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  05.10.2020 

  Vaikiška gertuvė -gertuvių priežiūra

  Vaikiškas gertuves reikia prižiūrėti itin atidžiai. Kadangi mažesni vaikai patys to tinkamai padaryti negali, tėvų užduotis, kad vaikų gertuvės būtų švarios ir saugios naudojimui. Kitu atveju jose nusistovėję skysčiai pradeda rūgti, juose dauginasi bakterijos, kurios gali vaikus susargdinti.

  Kiek laiko galima laikyti gėrimus gertuvėje?

  Kaip dažnai keisti gėrimą gertuvėje priklauso nuo to, kokius skysčius mes į ją pilame. Pavyzdžiui, švarus vanduo gertuvėje kambario sąlygomis gali išbūti visą dieną. o jeigu į gertuvę pilate temperatūrai jautresnius skysčius, kaip antai pieną, jį, laikant kambario temperatūroje, derėtų pakeisti kas kelias valandas. Sultys gali išbūti ir šešias valandas, jeigu jų nespėjama išgerti anksčiau. Visgi, jeigu aplinkos temperatūra didesnė, pavyzdžiui karštą vasaros dieną, skysčiai genda greičiau, tad ir gertuvės priežiūra turėtų būti intensyvesnė.  Bet kuriuo atveju nerekomenduojama skysčių gertuvėje laikyti per naktį, o verčiau kas rytą ją užpildyti nauju gėrimu. 

  Kaip dažnai plauti gertuvę?

  Jeigu norite, jog vaiko gertuvė būtų švari, ją reikia plauti dažnai:

  - kaskart, prieš įpilant gėrimą, kad joje neliktų stovėjimo metu susikaupusių dulkių;

  - kaskart keičiant gėrimą gertuvėje;

  - kaskart, išpylus gėrimą iš gertuvės - įsitikinkite, jog gertuvę į lentyną pastatote švarią;

  - svarbu kruopščiai išplauti ne tik gertuvės skysčio taplyklą, bet ir dangtelį bei šiaudelį.

  Kaip plauti gertuvę

  Geriausiai, žinoma, tai daryti po tekančiu vandeniu. Gertuvės skysčių talpyklą galite plauti didesniu šepetėliu, o šiaudeliui naudokite specialų ploną šepetėlį. 

  Jeigu gertuvė neišsiplauna su vandeniu ar turi nemalonų kvapą, galite pasinaudoti šiais būdais:

  - valgomoji soda. Įdėkite į gertuvę 2-4 šauštelius valgomosios sodos, užpilkite karštu vandeniu ir palikite per naktį; kitą dieną išpilkite sodos tirpalą, išplaukite gertuvę vandeniu ir išdžiovinkite neuždarytą;

  - neskiestas maistinis actas. Daugiau skirtas techniškai sunkiau išplaunamoms gertuvėms ir dangteliams plauti. Įpilkite acto į skysčio talpyklą ir į dangtelį; už 10 minučių actą išpilkite, gertuvę ir dangtelį gerai praskalaukite vandeniu ir išdžiovinkite neuždarytą.

  - skietas maistinis actas. Skieskite santykiu 1 dalis acto:4 dalys vandens; pripilkite gertuvę acto ir vandens mišinio, pakratykite ir palikite per naktį. Kitą dieną mišinį išpilkite, gertuvę gerai praskalaukite vandeniu ir išdžiovinkite neuždarytą.

  Rūpinkimės gertuvėmis ir jos bus puikios vaikų palydovės net pačią karščiausią dieną!