Prekių katalogas

Vaikų kineziterapeutai: sąrašas, padėsiantis juos surasti (2023)

 • Suraskite geriausią kineziterapeutą savo vaikui naudodamiesi šiuo sąrašu.

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

   

  Net neabejoju, kad netolimoje ateityje visi turėsime ne tik savo šeimos gydytoją, bet ir kineziterapeutą. Na, bent jau jaunoji karta šiandien tikrai pas juos lankosi dažniau, negu mes. O kad judesio terapijos populiarumas auga rodo ir gausybė Jūsų žinučių Instagram paskyroje, kuriomis teiraujatės, kur gi galima surasti kineziterapeutą vaikui.

   

  Ir ši tendencija iš tiesų džiugina - mažųjų ugdymas judesiu yra vienas iš kertinių akmenų, siekiant užauginti sveiką, gyvenimui imlų, iššūkių nebijantį ir savo kūną pažįstantį žmogų. Judesys yra galingas ginklas, galintis padėti vaikams vystytis tinkamai taip, kaip užprogramuota gamtos.

  Juk dar ne taip seniai mažieji gimdavo urvuose, susipažindavo su pasauliu ant kailiais klotų grindų, ropodavo laukan ir tuojaus pat pakliūdavo į tikrą kliūčių ruožą - pačios motulės gamtos sukurtą - akmenis, smėlį, miškus, upes, skardžius, krūmynus. Viską reikėdavo išmokti bei įveikti tam, kad susirastum maisto ir saugų prieglobstį. Tam tikslui gamta nepašykštėjo žmogui tiek daug kaulų, raumenų, sąnarių ir juos laikančių raiščių. Viskas tarnavo ir dar tebetarnauja judesiui.

  Vykstant evoliucijai užduotis kūnui vis paprastėjo - pasigaminti ginklai sudarė sąlygas bėgti lėčiau ir vis tiek pasiekti savo pabėgti ketinančius pietus, uždegta ugnis leido rečiau keisti gyvenamąją vietą, o ratas ilgainiui pakeitė kojas. Taip ir gyvenam dabar - judam automobiliais, pietus nusiperkame per daug neinvestavę raumenų jėgos, o šildytis galime be didelių pastangų nors ir visus metus.

   

  Kur dingo judesys?

  Didelė dalis išsivysčiusiose šalyse gyvenančių vaikų nuo mažumės stokoja judesio, auga prisitaikę gyventi žmonijos, o ne gamtos sukurtomis sąlygomis. Ar tai problema? Matyt, kad taip. Gamtoje vykstanti evoliucija yra daug lėtesnė, negu industrializacija ir mokslo pasiekimai. Kūnas gyvena praeityje, nors protas mėgaujasi šių dienų komfortu. Tačiau komfortas ne visada teikia sveikatą. Netinkama avalynė, per sunki kuprinė, mažai stimulų padams sukuriantis grindinys, laikas, leidžiamas palinkus prie planšetės ar telefono ydingoje padėtyje, sėslus gyvenimo būdas - visa tai ir dar daugiau aplinkybių turi įtakos prastam fiziniam vystymuisi. O greičiausiai ir aktyviausiai žmogus vystosi vaikystėje - todėl šis periodas yra be galo jautrus ir svarbus.

   

  Todėl labai noriu pasidžiaugti, jog vis dažniau galvojame apie judesį, kaip būtinąjį elementą tinkamam vaiko vystymuisi. Ne tik kuriame tam tinkamas sąlygas, bet ir kreipiamės į specialistus, kurie padeda atrasti judesio galimybes šių dienų kontekste, kurie primena, kas yra tinkamas ir sveikatinantis judesys, padeda kreipti vaikų vystymąsi tinkama kryptimi ir lydi juos tiek, kiek reikia užtikrintų sveiko fizinio kūno sukūrimą. O kur dar visas didžiulė pagalba siekiant padėti atsistatyti po traumų, operacijų ar kovojant su įgimtomis raumenų-skeleto sistemos problemomis?

  Manau, kad po tokios įžangos jau nebeabejojate judesio būtinybe. Kaip ir tikrai svarbiu kineziterapeuto darbu.

   

  Kaip surasti sau tinkamą kineziterapeutą?

  Dažniausiai pas kineziterapeutą keliaujama su išduotu gydytojo siuntimu (jį išduoti gali tiek šeimos gydytojas, tiek ir gydytojas specialistas). Tačiau svarbu nepamiršti, jog kineziterapeuto konsultacija gali būti pasiekiama ir be siuntimo. Tokiu atveju skiriasi tik konsultacijos apmokėjimas. Tačiau žinant, kad Ligonių kasos yra gana griežtai reglamentavusios būkles, kurioms esant galima išduoti siuntimą kineziterapeutui, netgi tokio negavus, pas judesio specialistą apsilankyti vis tiek pravartu.

  Turbūt vienas iš pagrindinių paieškos elementų ieškant kineziterapeuto - lokacija. Didžioji dalis žmonių nenori, neturi laiko ar galimybių vežioti vaiką į kineziterapijos užsiėmimus kitame rajone ar kitame mieste, todėl logiška surasti kineziterapeutą arčiausiai namų. Na, o interneto amžius dėkingas tuo, kad turėdami pakankamai noro ir motyvacijos, visada galime dirbti su vaiku patys, konsultuodamiesi su kineziterapeutu nuotoliniu būdu.

  Taip pat neretai ieškodami specialisto vadovaujamės atsiliepimais - kam patiko konkretaus kineziterapeuto darbo metodai, bendravimas, kartu pasiektas rezultatas ar palaikymo perpektyva ateityje - tas būtinai šį specialistą parekomenduos ir savo draugui. 

   

  Kineziterapeutai socialiniuose tinkluose

  Socialiniai tinklai - puiki galimybė be didelių finansinių ir laiko sąnaudų gauti naudingų žinių apie tai, kaip mankštinti ar masažuoti savo vaikus, kokias sąlygas sukurti tinkamam ir pakankamam judėjimui. Socialiniuose tinkluose tikrai galima rasti nuostabių specialistų, kurie dalinasi savo žiniomis, kuria informacinius video įrašus, nuolatos primena, kas yra taisyklingas judesys ir kokia gi jo nauda.

  Žemiau dalinuosi man žinomomis ir Jūsų pasidalintomis vaikų kineziterapeutų paskyromis Instagram platformoje (eiliškumas neturi reikšmės):


  Kiekviena iš šių nuorodų yra aktyvi, tad ją paspaudę būsite nukreipti tiesiai į specialisto Instagram paskyrą. Nors visos jos kupinos naudingos informacijos, tačiau siūlyčiau pasirinkti vieną, galbūt dvi viena kitą papildančias paskyras ir vadovautis jose pateikiamais patarimais. Kiekvienas specialistas yra asmenybė, turinti savo darbo ir informacijos perteikimo metodiką, taip pat savo stipriąsias sritis ar patirtis, todėl tikrai rasite tą ar tuos, kurie Jums kelia daugiausia pasitikėjimo. 

  Kas yra puiku, kad visi specialistai iš šio sąrašo turi fizines savo darbo vietas, apie kurias sužinoti galite iš jų paskyrų. Todėl pas patikusį specialistą galima apsilankyti ir ,,gyvai" konsultacijai.

   

  Vaikų kineziterapeutai Jūsų mieste

  Kadangi dažniausiai manęs klausiate apie vaikų kineziterapeutus Vilniuje, būtent šiuo miestu jų sąrašą ir pradedu. O šiame mieste vaikų kineziterapeutų iš tiesų nemažai. Aišku, aš žinau ne apie visus, tad jeigu žinote, kuo galėčiau sąrašą papildyti, parašykite info@naturoti.lt.

   

  Vaikų kineziterapeutai Vilniuje:

  Žinote daugiau arba pats esate praktikuojantis vaikų kineziterapeutas? Parašykite info@naturoti.lt. 

   

  Vaikų kineziterapeutai Kaune:

   

  Vaikų kineziterapeutai Klaipėdoje:

   

  Vaikų kineziterapeutai Šiauliuose:

   

  Trūksta Jūsų miesto? Leiskite mums apie tai sužinoti ir mes būtinai sąrašą papildysime.

   

  Judesio terapija yra nuostabus būdas atrasti savo kūną, su juo geriau susipažinti, sustiprėti ar sveikti be intervencijų. Naudokitės šia super galia, kuri glūdi kiekviename iš mūsų. Tik darykite tai teisingai ir bent kartą savo gyvenime apsilankykite pas kineziterapeutą. Patikėkite, tai bus viena geriausių Jūsų investicijų.

  Už judesio super galią,

  Raimonda