Prekių katalogas

Knygos apie aplinkos problemas vaikams - praturtina žiniomis ir suvokimu

 • Knygos apie pasaulį padeda praplėsti akiratį, sužinoti ne tik įdomių, bet ir svarbių dalykų, galbūt keičiančių ne tik mąstymą, bet ir gyvenimo būdą ar elgesį. Vaikams skirtų knygų apie šiuolaikinio pasaulio problemas, kurios telpa į žodžius ekologija bei tvarumas, tikrai netrūksta, tačiau jų paprastai tenka paieškoti ilgėliau. Todėl štai sąrašas knygų, kurios padės susipažinti su aplinkosaugos situacija, pažinti problemas ir netgi paieškoti sprendimų.

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

   

  Knygos yra absoliutus gėris. Tiesa, reikia mokėti tinkamai pasirinkti. Bet tiek daug knygose telpančių žodžių dažnai neša naujas idėjas, įdomias mintis, svarbią informaciją ar tiesiog padeda išsigryninti savo tiesas. Vaikams jos irgi su kiekvienu puslapiu nuostabius naujus pasaulius atveriančios durys. O kad pasaulis iš tiesų būtų nuostabus ne tik knygose, bet ir aplink mus, turime kai ką sužinoti ir suprasti - visi, nuo mažiausių iki didžiausių esame už jį atsakingi. Dėl šios priežasties verta Žemės gyventojus jau nuo pat mažumės edukuoti ir mokyti, padėti jiems suprasti, kokie veiksmai ir koks elgesys gali turėti pasekmių, nebūtinai teigiamų, mūsų aplinkai, gerovei ir sveikatai. Kaip dėl paprasto gesto (pvz.: numesto plastikinio maišelio) gali kilti pavojus mūsų draugams paukščiams ar gyvūnams. 

   

  1. Luca Mercalli ,,Na ir karštis!'' - apie klimato kaitą suprantamais žodžiais ir su daug paveiksliukų. Įdomu tiek vaikams, tiek suaugusiems. Leidykla - Dvi tylos.

  Knyga - Na ir karštis

   

  2. ,,Ekologija ir gamtosauga" iš Jaunojo gamtininko serijos - spalvingas leidyklos Presvika leidinys mažiesiems.

  Ekologija ir Aplinkosauga knyga

   

  3. Laura Ertimo ,,Išprotėję orai" - skirta 8-12 metų vaikams, kuriems rūpi rytojus.

  Isproteje orai

   

  4. ,,100 dalykų, kuriuoe tu gali padaryti dėl Žemės" - gidas vaikams apie nedidelius, tačiau svarbius veiksmus, kuriuos kiekvienas galime atlikti jau šiandien (leidykla Vaga).  

  100 dalyku, kuriuos gali padaryti del zemes

   

  5. Debi Gliori - Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti. Eilėmis parašyta neilga istorija apie drakonus, kurie kartais elgiasi visai kaip žmonės - naikina, degina ir niokoja. Kuo tai gresia ir kaip juos pamokyti elgtis tinkamai galima paskaityti šioje knygelėje. 

  Kaip ismokyti drakonus Zeme tausoti

   

  6. Apsaugokime Žemę - didieji aplinkosaugos tikslai (leidykla Baltos lankos)

  Apsaugokime Žemę - knyga

   

  7. Danguolė Kondrotienė ..Berniukas ir maišiukas". Kas yra tarša ir kaip ji atrodo? O koks jos poveikis aplinkai? Šie įdomūs klausimai aptariami puikioje knygelėje.

  Berniukas ir maišiukas - knyga

   

  8. Edita Kazakevičienė ,,Gandras su parašiutu". Tavo numestas plastikinis maišelis gali tapti tikrų tikriausiu galvos skausmu gandrui. Dar liūdniau - jis gali gandrą pražudyti. Vaizdi istorija apie lengvo maišelio sukeliamą drugio efektą. 

  Gandras su parašiutu - knyga

   

  9. Agnese Vanaga ,,Plastikiniai chuliganai". Veikėjas - plastikinis maišelis. O nuveikia jis iš tiesų nemažai. Autorės interviu www.bernardinai.lt portale skaičiau, jog knygos mintis gimė po įdomios istorijos. Autorė sakė: ,,Pakeliui po automobilio ratais pasipainiojo kažkoks padaras, o aš akimirką pagalvojau, kad tai buvo nedidelis gyvūnas – ežys ar nedidelė katė – kurį galbūt partrenkiau. Netrukus suvokiau, kad tai tebuvo vienkartinis plastikinis maišelis, kuris šitaip mane išgąsdino!". Man ši situacija pažįstama, nes ne kartą platikinį maišelį esu palaikiusi kokia nors gyvybe. Tad su dideliu įdomumu ieškosime šios knygos ir ją skaitysime.

  Plastikiniai chuliganai - knyga

   

  Sąrašas bus pildomas, tad nepamirškite užsukti ir jį peržvelgti

  Kiekvienas puslapis dėl geresnio pasaulio,

  Raimonda