Prekių katalogas

Kūdikio kraitelis

Ko gali prireikti naujagimiui?

Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

15.02.2021

 

 

Kūdikio gimimas - toks jaudinantis ir nuostabus gyvenimo įvykis, kad jam įvykus tesinori džiaugtis ir ilsėtis, susipažinti su naujuoju šeimos nariu ir pratintis naują gyvenimą. Mažiausiai, ko tuo metu norėtųsi, tai bėgioti po parduotuves ar naršyti internete ieškant kūdikiui reikalingų daiktų. Žinoma, šiais laikais, kai nusipirkti galima vienu mygtuko paspaudimu, o prekės atvyksta iki pat durų, tai paprasta padaryti. Bet protingesnis žingsnis - viskuo pasirūpinti iš anksto. Džiugu, kad dauguma tėvų taip ir daro, bet tada pagrindinis klausimas kyla dar besiruošiant kūdikio gimimui - ko gi jam gali prireikti? 

Yra toks puikus posakis, kad daiktų reikia mamai, o kūdikiui tereikia mamos. Taip, bet vis dėlto be pačių pagrindinių dalykų (drabužėlių, sauskelnių, vežimėlio ir t.t) išsiversti būtų sudėtinga. Todėl šiandien pakalbėkime būtent apie tai, ko reikia kūdikiui pirmąjį jo gyvenimo mėnesį. 

Drabužėliai

Geriausia rinktis kūdikiui švelnius drabužėlius, kurie pagaminti iš natūralių, o ne sintetinių medžiagų. Tai gali būti medvilnė, vilna, linas, kanapių pluoštas. Populiariausi audiniai, kuriuos renkasi dauguma tėvelių, yra vilna ir medvilnė. Dar geriau būtų, jeigu įsitikintumėte, kad pasirinkti audiniai nėra apdoroti kenksmingomis medžiagomis, t.y. rekomenduojama rinktis ekologiškus audinius. Tokie audiniai savo gamybos procese, nuo žaliavos auginimo ir paruošimo, iki audinių dažymo, nesusiduria su kenksmingomis balinančiomis, glamžumą, degumą mažinančiomis ar kitomis medžiagomis, kurios vienu ar kitu būdu galėtų pakenkti kūdikiui ar aplinkai.

O jeigu kalbame ne apie audinį, bet apie konkrečius skaičius, tai jie gali varijuoti priklausomai nuo sezono, jūsų įpročių (kaip labiau mėgsite rengti kūdikį) ir paties kūdikio, tačiau jums gali prireikti:

 

Maudynių reikalai

 

Vystymo reikalai

 

Miego reikalai

 

Išvykos

 

Turėdami tiek daiktų kūdikiui, jau būsite praktiškai pasirengę ramiai pradžiai. Visa kita laikui bėgant galima įsigyti papildomai, juolab, kad gana greitai tai reikės daryti dėl greitai augančio kūdikio ir per ankštų pirmųjų drabužėlių.

Visiems besiruošiantiems, Naturoti linki ramaus laukimo ir ruošimosi bei sveikos pradžios!