Prekių katalogas

Minkšti žaislai ir namų dulkių erkės

 • Trys moksliškai įrodyti būdai, padėsiantys atsikratyti dulkių erkučių mikštuose vaikų žaisluose.

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  14.09.2020 

   

  Šiomi dienomis gana daug vaikų susiduria su įvairiomis alergijomis. Viena iš jų - alergija namų dulkių erkėms. O, kaip žinia, minkšti žaislai yra linkę kaupti dulkes, kartu ir dulkių erkes. Todėl, su minkštais žaislais žaidžiantys ar miegantys vaikai turi nuolatinį kontaktą su potencialiu alergenu. Tad kyla natūralus klausimas, kaip gi tas dulkių erkes iš žaislų išvaryti?

  Moksliniame žurnale ,,Pediatric allergology and Immunology" buvo išspausdinta studija (2011 metais), kurioje mokslininkų grupė iš Taivano tyrinėjo šalčio, karščio bei eukaliptų eterinio aliejaus poveikį namų dulkių erkėms žaisluose. Nustatyta, kad visos trys priemonės statistiškai reikšmingai sumažino namų dulkių erkių kiekį žaisluose. 

  Tad rekomendacijos paprastos, bet, panašu, labai veiksmingos:

  - palaikyti minkštus žaislus šaldiklyje per naktį;

  - 1 valandą džiovinti džiovyklėje;

  - išskalbti vandenyje, prieš tai į jį įlašinus eukaliptų eterinio aliejaus (pagaminti 0.2% - 0.4% tirpalą).

  Neužmirškite reguliariai pasirūpinti vaikų žaislais šiomis paprastomis priemonėmis ir padėkite savo vaikams išlikti sveikiems!

   

  Nuoroda

  Chang CF, Wu FF, Chen CY, Crane J, Siebers R. Effect of freezing, hot tumble drying and washing with eucalyptus oil on house dust mites in soft toys. Pediatr Allergy Immunol. 2011;22(6):638-641. doi:10.1111/j.1399-3038.2011.01144.x