Prekių katalogas

Naudingos nuorodos

 • Informacija, kuri padeda supažindinti vaikus su ekologija

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  20.08.2020 

   

  Neretai naudingos informacijos paieška užima daug laiko, ypatingai informacijos apie ekologiją auginant vaikus. Ši tema dar tik pradedama gvildenti, kasdien randasi vis naujos medžiagos, knygų, filmų ir kitos informacijos, kurią pastebėti nėra taip paprasta. Šio straipsnio tinkslas - nuolat atsinaujinant ir pasipildant pateikti naudingas nuorodas, kuriomis sekdami galėsite atnaujinti savo žinias.

   

  LEIDINIAI

  Luca Mercalli ,,Na ir karštis!'' - apie klimato kaitą suprantamais žodžiais ir su daug paveiksliukų. Įdomu tiek vaikams, tiek suaugusiems. 

  ,,Ekologija ir gamtosauga" - spalvingas leidyklos Presvika leidinys mažiesiems.

  Laura Ertimo ,,Išprotėję orai" - skirta 8-12 metų vaikams, kuriems rūpi rytojus.

  ,,100 dalykų, kuriuoe tu gali padaryti dėl Žemės" - gidas vaikams apie nedidelius, tačiau svarbius veiksmus, kuriuos kiekvienas galime atlikti jau šiandien (leidykla Vaga).

   

  FILMAI

  ,,My octopus teacher" (Craig Foster, 2020) - nuostabiai gražus dokumentinis filmas apie nuo gyvenimo tempo pavargusio žmogaus susidūrimą su aštuonkoju ir jo povandeninio gyvenimo pavaizdavimą. Nepaprastai įkvepiantis!

  ,,Žemė" (Earth, 2007) - filmas apie Žemę ir jo gyventojus. Daugiausia dėmesio skiriama poliariniams lokiams, drambliams bei banginiams, iš arti apžvelgiamos žmonių veiklos keliamos grėsmės.

  ,,Okja" - filmas apie mergaitės ir keistos būtybės - kiaulės - draugystę bei jai iškilusį pavojų dėl žmonių vartotojiško požiūrio. Puiki istorija apie draugystę ir pastangas ją išsaugoti nepaisant įsigalėjusių visuomenės normų.

  ,,Arkties pasaka" (Arctic tale, 2007) - filmas apie klimato kaitos pokyčius Arktyje ir grėsmę, kurią jis kelia Arkties gamtovaizdžiui bei jos gyventojams.

  ,,Wall-e: šiukšlių princo istorija'' (Wall-e, 2008) - apie tai, kaip netolimoje ateityje visa Žemės planeta gali skendėti šiukšlėse. 

  ,,Paparčių dauba: paskutinis atogrąžų miškas" (Ferngully: the last rainforest, 1992) - apie miškų naikinimą ir kaip tai veikia atogrąžų miškų magiją. Gražus filmas, kuris moko vaikus apie žmonių skriaudą gamtai. 

  ,,Bembis" (Bambi, 1942) - vienas pirmųjų animacinių filmų, kuris neša vaikams žinią apie ekologiją. Senas, geras nesenstantis ir skatinantis tapti geresniu, filmas. 

  ,,Pabučiuok Žemę" (,,Kiss the Ground, 2020) - vilties teikiantis dokumentinis filmas apie naująją Žemės istoriją.

   

  INTERNETE

  The Deap Sea - labai įdomus projektas, kuris ypatingai turėtų patikti vaikams. Kalbos apie vandenynų taršą jame nėra, tačiau puikiai iliustruota kokiame gylyje kokie vandens gyviai gyvena.Puikus būdas susipažinti su jūros gyventojais. 

  Rūšiuoji - galvoji - visa reikalinga informacija apie rūšiavimą. Labai naudingas tinklapis tiek mažiems, tiek dideliems. Taip pat glaite rasti nemokamos edukacinės medžiagos savo vaikams. 

  Lil Dicky daina ,,Earth" - nuostabus Lil Dicky projektas, sukurtas kartu su 30 žymių dainininkų bei aktorių. Kūrinys, vertas jūsų vaikų dėmesio!

  Environment and Ecology Facts - Environment science for kids - faktai apie ekologiją vaikams (anglų k.).

  The story-of-microfibers - trumpas animuotas filmukas apie mikroplastiko problemą (anglų k.).

  20 of the most weirdest and wonderful creatures in the ocean - susipažinkite su 20 nuostabių vandens gyvių!

  kids.earth.org - nuo rūšiavimo gido iki žaliojo smegenų plovimo - vaikiškai, įdomiai ir įtraukiai (anglų k.).

   

  INICIATYVOS

  "Fridays For Future Vilnius'' - sekite šią iniciatyvą facebook ir nepraleiskite tokių įdomių renginių, kaip antai ,,Vabzdžių namelių dirbtuvės".

  "Esu Eko" - šeimos kelionė tvaresnio gyvenimo link. 

  "Tvarūs bičiuliai" - informacija apie tuos, kurie šalia mūsų kuria ,,žalesnį'' gyvenimą.

  "Mukkoka namai" - organizuoja kūrybines antrinio dizaino dirbtuves. Puikios pamokos vaikams apie tai, kuo gali virsti jau nebenaudojami daiktai.

   

  Jeigu Jūs žinote puikios medžiagos ekologijos tema, kuri pritaikyta vaikams - pasidalinkite su mumis info@naturoti.lt