Prekių katalogas

PURA gertuvių naudojimas ir priežiūra

Pasirinkote Pura gertuvę? Štai ką svarbu žinoti prieš pradedant ją naudoti.

Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

PURA gertuves laikau tikru atradimu - pagamintos iš saugiausių medžiagų - nerūdijančio plieno ir medicininio silikono, kurios dar buvo patikrintos nepriklausomoje laboratorijoje dėl kenksmingų medžiagų. Visi priedai pagaminti iš medicininio silikono. Gertuvės dizainas minimalistinis, jokių sudėtingų spyruoklių, užraktų ar kitų mechanizmų, todėl gertuvę paprasta ne tik naudoti, bet ir prižiūrėti. 

Būtent apie gertuvės naudojimą ir priežiūrą norėčiau aprašyti šiame straipsnyje. Ką daryti prieš naudojant gertuvę pirmą kartą? Kaip prižiūrėti silikonines dalis? Kaip elgtis su gertuve tarp naudojimų. Šie ir kiti klausimai patariami žemiau.

 

Įsigijau ir noriu pradėti naudoti


Prieš naudojant gertuvę pirmą kartą rekomenduojama visas jos dalis išplauti muiluotu vandeniu (tam galima naudoti indams skirtą Savons d'Arthur natūralios sudėties muilą). Tuomet gertuvės talpą ir silikoninį dangtelį penkioms minutėms įdėti į verdantį vandenį, tai padės užtikrinti dar didesnę higieną. Nedėkite į verdantį vandenį gertuvės movos su piešiniu, nes karštas vanduo gali sugadinti aplikaciją. Prieš kiekvieną naudojimą kruopščiai išplaukite visas gertuvės dalis. Tai daryti galima rankomis arba indaplovėje.

Plaudami silikonines gertuvės dalis būkite atsargūs, kad jų nepažeistumėte ir nesugadintumėte. Niekada nemėginkite išversti silikoninio dangtelio į kitą pusę, nes toks veiksmas gali sugadint jame esantį vožtuvą.

Svarbu: sterilizavimo, kartais ir plovimo, metu gertuvės dalys gali įkaisti, tad būkite atsargūs ir nelieskite jų plikomis rankomis, kol neatvės.

 

Planuoju naudoti žinduką, snapelį ar šiaudelį


Naudodami kūdikiams skirtą gertuvės variantą, visada prieš maitinimą patikrinkite žinduko būklę ar kitas dalis, kurios gali patekti į mažylio burnytę. Jeigu stebite susidėvėjimo požymius ar kitus pažeidimus - žinduką pakeiskite nauju.

Nepalikite silikoninių dalių saulėje ar dezinfekuojančiame tirpale, nes tai gali sukelti silikono pažeidimus, dėl kurių jis taps nebenaudojamas.

Bet kuris silikoninis antgalis gali būti pažeidžiamas ir vaiko burnytėje, ypač su dantukais, tad nuolatos jį tikrinkite ir pakeiskite, kai tik atsiranda susidėvėjimo ar pažeidimo požymių.

 

Kaip naudotis gertuve


Įpilkite norimą gėrimą į gertuvę. Uždėkite pasirinktą antgalį. Užsukdami metalinį sriegį nenaudokite pernelyg daug jėgos. Jeigu supiltas skystis yra šiltas, visada patikrinkite jo temperatūrą prieš leisdami vaikui atsigerti. Jeigu naudojate Pura Natural Vent Nipples™ žinduką maitinti kūdikiui, ventiliacijos angelę laikykite viršuje ir lygiuokite ją su vaiko nosyte. PURA logotipas ant žinduko turi būti apačioje. Teisingai naudojamas žindukas turės anti-colic funkciją.

Ruošiant vaikui šiltą mišinėlį ar nutrauktą mamos pieną, jį pašildykite prieš supildami į gertuvę. Įsitikinę, jog temperatūra tinkama, pamaitinkite mažylį, o likusio mišinėlio ar pieno nelaikykite talpoje ilgiau kaip valandą. Nedėkite metalinės gertuvės talpos į mikrobangų krosnelę.

Neduokite vaikams skysčio, kurio temperatūra yra aukštesnė, negu 37 laipsniai pagal Celcijų.

Jeigu pilate karštą skystį, nedėkite antgalio tol, kol skystis nenustos garuoti, nes karšti garai gali pakenkti silikonui ir jį deformuoti. Taip pat silikonas neturi temperatūros izoliavimo savybės, taip pat įkaista pats, todėl gali sukelti riziką nudegti. Jeigu vis tik norite gertuvėje transportuoti aukštesnės temperatūros skystį, naudokite paprastą dangtelį.

 

Gertuvės priežiūra tarp naudojimų


Kai tik gėrimas tampa nebereikalingas, išpilkite jį, visas gertuvės dalis praskalaukite tenkančiu arba muiluotu vandeniu. Nepalikite gėrimo ir nakčiai - geriau gertuvę ištuštinti ir išplauti, o kitą dieną užpildyti šviežiu gėrimu. Gertuvės dalims leiskite išdžiūti ir tik tada jas surinkite. Nenaudojant gertuvės visas jos dalis geriausia laikyti atskirai, t.y. nesurinktas.

Jeigu skystis gertuvėje užsibuvo, rekomenduojama praplauti ją su muiluotu vandeniu ar soda naudojant butelių plovimui skirtą šepetį. Taip pat galima pakartoti pradžioje aprašytą sterilizavimo procedūrą (visas dalis sudėti penkioms minutėms į verdantį vandenį).

 

!Vaiko saugumas ir svarbūs įspėjimai:


Saldūs gėrimai gali sudaryti sąlygas dantų kariesui atsirasti, todėl geriausias gėrimas - vanduo.

Nepatariama gurkšnoti vandenį su citrina, nes rūgštinė terpė burnoje kenkia dantų emaliui.

Visada patikrinkite vandens ar vaikiško mišinėlio temperatūrą.

Nenaudokite pažeistų silikoninių gertuvės dalių.

Nenaudojamą gertuvę ir jos dalis laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Niekada netvirtinkite gertuvės prie virvelių, pakabukų ar drabužių, nes tai sukelia pasismaugimo pavojų.

Gertuvės dalių nenaudokite vietoje čiulptuko.

Maži vaikai gertuvę turėtų naudoti su suaugusiųjų priežiūra.

Neleiskite vaikams vaikščioti ar bėgioti geriant, tai didina užspringimo riziką.

Nedėkite gertuvės į mikrobangų krosnelę ar šaldiklį.

 

Dabar jau esate pasirengę naudoti PURA gertuvę. Jeigu turite papildomų klausimų, visada galite parašyti į info@naturoti.lt. Atsakymą paprastai išsiunčiame per 3 darbo dienas (priklausomai nuo laiškų srauto).

Sėkmingo naudojimo!

Raimonda