Prekių katalogas

Tinklalaidės: dėmesio vertas informacijos šaltinis

 • Įdomi ir vertinga informacija apie aplinką bei sveikatą, galinti pasiekti Jus ten, kur esate - namuose, automobilyje, sporto klube ar gamtoje.

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  2023-07-03

   

  Informacija yra šių dienų prabanga ir bausmė. Jos apstu visur - žiniasklaidoje, knygose, TV laidose, radijuje, internete. Pastarasis informacijos šaltinis yra kaip visata - begalinis, chaotiškas, skaidrus ir turintis dar daugiau juodosios, dar neištirtos bei nepažintos materijos. Tokios gausos tikrai nespėjame suvartoti, todėl svarbu pasirinkti koncentruotus, mums aktualius ir patikimus informacijos šaltinius. Taip pat ne ką mažiau svarbus jų prieinamumas. Štai kodėl didelio užimtumo pasaulyje pradėjo populiarėti tinklalaidės - jos prieinamos namuose, automobilyje, darbe, jų galima klausytis vaikščiojant ir sportuojant. Pasirinkus tinkamas tinklalaides jos tampa nepamainomais reikalingos infomacijos šaltiniais, kartais netgi padedančiais keisti įpročius, gyvenimo būdą ar būti kelrodėmis siekiant savo tikslų. Dar vienas didelis privalumas - tinklalaidės kuriamos įvairiomis kalbomis. Lietuvių, anglų, prancūzų, vokiečių, čekų ir dar galybė kitų - galima pasirinkti bet kokią kalbą ir visagalis internetas padės per kelias akimirkas ją girdėti savo ausyse.

  Šiame straipsnyje supažindinsiu Jus su savo mėgstamomis tinklalaidėmis, kurios apima mums aktualias tvarumo, sveikatos, žmogaus ir aplinkos santykio bei saugesnio pasaulio temas. Kadangi tinklalaidžių pasaulyje reguliariai gimsta nauja, įdomi ir nepažintus informacijos srautus stansliuojanti tinklalaidė, šis sąrašas nėra baigtinis. Bet tikiu, kad jis ir Jums padės pasiekti tas temas, dėl kurių skaitote ir Naturoti žurnalą. Tad skaitykite, rinkitės sau tinkamas tinklalaides ir gaukite patikimos infomacijos.

   

  Tinklalaidės lietuvių kalba

   

  Mokslas be pamokslų

  Vilniaus Universiteto komandos kuriama tinklalaidė, kurios siekis - sužadinti klausytojo smalsumą mokslo temoms. Sveikata, psichologija, neuromokslai, ekologija, edukacija, mokslo pasiekimai - visa informacija pateikiama Vilniaus Universitete dirbančių mokslininkų, todėl šaltinis patikimas ir artimas mūsų gyvenamąjai aplinkai. Klausytis galima tinklalaides talpinančiose programose - Spotify, Apple Podcast, LRT tinklapyje.

   

  Išpakuota

  Tvarus gyvenimo būdas ir ekologija kasdieniams pokalbiams - taip kūrėjai vadina savo projektą. Tikrai labai daug įdomios ir naudingos informacijos apie aplinką, kurioje gyvename, tikrus ir apgaulingus pramonės sprendimus tapti ,,žalesniais", žaliąjį smegenų plovimą, klimato kaitą bei žingsnius, galinčius padėti iš tiesų saugoti savo planetą. Nors paskutinieji tinklalaidės epizodai pasirodė 2022 metais, informacija vis dar aktuali ir pakankamai nauja. Klausomės www.ispakuota.lt tinklapyje, Spotify, Apple Podcast.

   

  Daugiau yra mažiau - nors ir ne tinklalaidė, bet verta būti šiame sąraše

  Tai dabar jau Žinių radijo archyvuose gyvenanti laida apie tvarumą, aplinkos taršą, vartojimą, ir visus mažus žingsnelius, kuriuos galime žengti kasdienybėje ir prisidėti prie naudos Žemei. 

   

  Tinklalaidės anglų kalba

   

  For what it's Earth

  Tinklalaidė apie aplinką, klimato pokyčius ir tvarumą per mokslo prizmę. Ar galime išgyventi be Antarktidos? Ar gali būti per daug šviesos? Oro tarša: kuo mes kvėpuojame? Šie ir kiti aktualūs bei įdomūs klausimai, apie kuriuos nerašo populiariausi dienraščiai, bet mes vis tiek turime žinoti. 

   

  Enviro-health Podcast

  Mokslininkai kalba apie aplinkos poveikį sveikatai. Nors temų dar nedaug, be labai tikiuosi, jog tinklalaidė gyvuos ir ateityje galėsime klausytis dar daugiau laidų. arba Enviro-Health tinklapyje.

   

  America Adapts

  Laidos vedėjas Dougas Parsonsas kalbina mokslininkus, aktyvistus, politikus ir žurnalistus. Nors pagrindinė tema - bendruomenių prisitaikymas prie klimato kaitos, tačiau paliečiama ir nemažai kitų, su klimato kaita susijusių temų.

   

  Environmental Health Chat

  Šioje podcast'ų serijoje nagrinėjama, kaip aplinka veikia mūsų sveikatą. Kiekvienas epizodas skirtas aptarti įdomioms ir tikrai mūsų gyvenimą liečiančioms temoms. , kaip mokslininkai bendradarbiauja su bendruomenės grupėmis, kad suprastų ir spręstų aplinkos sveikatos problemas. Klausome Google Podcast, iTunes arba National Institute of Environmental Health Science tinklapyje.

   

  How to Save a Planet 

  Šioje tinklalaidėje, kurią kuria aplinkosaugos labdaros organizacija „Žemės draugai“, aptariamos populiarios klimato kaitos istorijos ir dažnai nagrinėjamos gana sudėtingos problemos, tokios, kaip aplinkos rasizmas ar ekologinis nerimas. Tinklalaidė tyrinėja klimato krizės sprendimus ir tai, kaip kiekvienas iš mūsų galime turėti įtakos, tiek didelis, tiek mažas. Deja, šios tinklalaidės kūrimas buvo nutrauktas. Nepaisant to jos epizodai vis dar prieinami Spotify platformoje.

   

  Forces For Nature

  Tinklalaidės kūrėja ima interviu iš žmonių, sėkmingai kuriančių sveikesnį pasaulį. Į jos akiratį patenka daug įdomių asmenybių - nuo mokslininkų iki dešimtemčio berniuko, kuris turi savo perdirbimo įmonę. Šios tinklalaidės ne tik teikia informaciją, bet kartu yra įkvepiančios bei leidžiančios patikėti, kad galime kiekvienas iš mūsų. Klausomės Apple Podcast ir Spotify platformose.

   

  Sustainable(ish): The Podcast 

  Tinklalaidė, pilna nesudėtingų patarimų, galinčių turėti didelę įtaką planetos gerovei. O svarbiausia - patarimai nėra sudėtingi ir tikrai prieinami kiekvienam. Klausausi tiesiai www.sustainablelife.co.uk tinklapyje.  

   

  Tiek šiam kartui naujienų iš manęs. Jeigu radote ką nors įdomaus ir vertingo sau - labai džiaugiuosi. O jeigu žinote dar daugiau tinklalaidžių, kurios bet kokia kaina turi patekti į šį sąrašą - visada mielai prašom parašyti į info@naturoti.lt.

  Praturtinančių žinių,

  Raimonda