Prekių katalogas

Tvari vaikystė

 • Kaip kalbėti su vaikais apie tvarumą?

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  31.01.2020

  Kaip kalbėti su vaikais apie tvarumą?

  Pirmiausia, žinoma, asmeniniu pavyzdžiu. Tvari vaikystė prasideda nuo tvarios tėvystės. Būkite savo vaikams geriausiu pavyzdžiu, kokiu tik galite save įsivaizduoti. Galite neabejoti, jeigu ne iš karto, tai vėliau jie įvertins tai, prisimins, užsirašys savo atminties kertelėse ir gyvens tuo.

  Kalbėkite per knygas - kokie neišpasakyti lobiai jose slepiasi. Padėkite vaikams pasirinkti tas knygeles, kurios aprašo sveiką požiūrį į pasaulį ir save, savo kūną. Ieškokite tokių, kuriose nupasakojamos perdirbimo subtilybės, gvildenami klimato kaitos klausimai, vaizduojami pasaulio gyvūnai. Ir visai nebūtina jiems pasakoti, kad kažkas šiame pasaulyje elgiasi blogai, nesaugo, naikina ar teršia. Tiesiog skiepykite jiems susidomėjimą aplinka, pastabumą, meilę gamtai ir drąsą pakelti nukritusią šiukšlę, užstoti silpnesnį, netoleruoti neteisybės.

  Kalbėkite per filmus - niekas taip vaizdžiai neperteikia gyvūnų gyvenimo, vandenynų gelmių džiaugsmų ir problemų, retų, nykstančių gyvūnų ir augalų rūšių grožio. Daugybė žmonių dirba tam, kad sukurtų puikią dokumentiką. Arba aktualias problemas nagrinėjančias publicistines laidas. Išsirinkite geriausius ir žiūrėkite kartu su vaikais.

  Kalbėkite per savo meilę jiems. Mylimi ir savimi pasitikintys vaikai neslepia savo vaikystės nuoskaudų po destrukciniu elgesiu. Atvirkščiai, jie lieka atviri ir empatiški, galintys suprasti, užjausti ir padėti kitiems. Maži sąmoningi žmonės pavirta dideliais ir keičia pasaulį.

  Kalbėkite per kasdienę rutiną. Gyvenimas susideda iš detalių, o detalės irgi gali būti įdomios. Mokykite juos vertinti tai, ką turi, suprasti, kiek žmonių slypi už to, kad turėtume tai, ką turime, kiek džiaugsmo ašarų ir sunkaus darbo išlieta. Pasakokite jiems, kad pagarba daiktui, tai pagarba ir jį pagaminusiam žmogui bei visai Žemei.

  Kalbėkite - tai yra svarbiausia.