Prekių katalogas

Vystyklai

 • Kaip pasirinkti tinkamiausius vystyklus?

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  09.10.2020 

                                                                                               

   

  Vystyklai – nepakeičiami kūdikio priežiūroje


  Vystyklai – labai reikalingas daiktas kiekvieno mažylio priežiūroje. Suvystyti, nušluostyti, užkloti, patiesti, apsaugoti – kokių tik užduočių vystyklams nesugalvojama. Ir puiku, kad vos vienas vystyklas gali turėti tiek daug funkcijų. Būtent todėl svarbu pasirinkti ne tik tinkamo dydžio, bet ir kokybiškus vystyklus.

  Negana to, vos atėję į pasaulį mažyliai yra ypatingai jautrūs – prisilietimams, kvapams, garsams. Todėl be galo svarbu, kad artimiausia jų aplinka ir jų priežiūrai skirti daiktai būtų saugūs, švelnūs ir patvarūs. Tie patys reikalavimai galioja ir vystyklams.

  Kam naudojami vystyklai?

  • Vystyti – tai darydami būkite atsargūs, nes pernelyg standus kūdikio kojyčių suvystymas gali pakenkti jo klubų sąnariams. Būtent todėl rekomenduojama stipriau suvystyti viršutinę kūno dalį (pernelyg nesuspaudžiant krūtinės ląstos), rankytes, o kojytes palikti kaip įmanoma laisvesnes, tam, kad jos galėtų būti laisvai atvedamos į šalis per klubų sąnarius. Tokiu būdu suvysčius kūdikį, pasieksite teigiamą kūdikio raminimo efektą ir kartu apsaugosite jo klubų sąnarius. Vystyti rekomenduojama tik vartytis nemokančius kūdikius. 
  • Patiesti – kokybiški austiniai vystyklai gali būti naudojami vietoje paklotėlio. Jie ne tik bus švelnūs, jeigu norėtumėte kūdikį paguldyti nuogą, bet ir pakankamai apsaugantys, jeigu reikėtų sugerti nedidelį kiekį kūdikio išskyrų.
  • Nušluostyti – švelnūs ekologiškos medvilnės vystyklai su kievienu skalbimu dar labiau suminkštėja ir yra sugeriantys, todėl gali puikiai pasitarnauti vietoje rankšluosčio ar būti nepakeičiamu gausiasi atpylinėjančio kūdikio priežiūros pagalbininku.
  • Apsaugoti – ekologiškos medvilnės vystyklų gamyboje nenaudojamos balinančios ir glamžumą mažinančios cheminės medžiagos. O chemikalų neprisotinti vystyklai išlieka ypatingai pralaidūs orui, todėl jais drąsiai galite uždengti kūdikio vežimėlį siekdami jį apsaugoti nuo saulės ar mašalų. Žinoma, prieš tai darant reikia atkreipti dėmesį į audinio tankumą. 
  • Uždengti - nuo saulės, mašalų, lietaus ar kitomis gyvenimiškomis situacijomis. Tai darydami visuomet įsitikinkite, kad jūsų kūdikis turės pakankamai deguonies ir uždengtas neperkais.

                                                                                                             

  Kodėl rinktis vystyklus iš ekologiškos medvilnės?

  Žinoma, vystyklų pasirinkimas yra gana platus, tačiau kaip išsirinkti kokybiškus, saugius, švelnius ir patvarius vystyklus? Rekomenduojame rinktis tik iš ekologiškų audinių, kaip antai, ekologiška medvilnė, pagamintus vystyklus, kurie yra:

  - Saugūs kūdikiui, nes jų gamybos procese, nuo medvilnės užauginimo iki vystyklo dažymo ir pakavimo nenaudojamos jokios toksinės medžiagos, o tai užtikrina GOTS sertifikavimas;

  - Švelnūs, nes ekologiška medvilnė yra švelni ir su kiekvienu skalbimu tampa vis švelnesnė;

  - Patvarūs, nes pagaminti iš austinės ekologiškos medvilnės ir yra skirti lydėti kūdikį visose gyvenimo situacijose;

  - Leidžia kūdikio odelei kvėpuoti, nes ekologiška medvilnė yra ypatingai laidi orui, kadangi iš jos gaminami vystyklai neapdorojami balinančiomis bei audinio glamžumą mažinančiomis medžiagomis;

  - Itin tinka alergiškų kūdikių priežiūrai, nes ekologiškos medvilnės vystyklai nė viename jų gamybos etape nesusiduria su toksinėmis cheminėmis medžiagomis, tad yra švarios sudėties ir savyje neturi alergenų, kuriuos galima rasti įprastiniuose vystykluose;

  - Draugiški aplinkai, nes ekologiškos medvilnės auginimo procese nenaudojami pesticidai ir insekticidai, sunaudojama mažiau vandens ir energijos, negu auginant įprastą medvilnę, skalbiant vystyklus į aplinką neišskiriamos sintetinės gijos ir medžiagos;

  - Draugiški medvilnės pramonės darbuotojams, nes GOTS sertifikavimas užtikrina, kad ekologiškos medvilnės gamyboje nenaudojama priverstinė darbo jėga, neišnaudojami vaikai bei mokami adekvatūs atlygiai už darbą.

  Štai kiek daug savybių turi ekologiškos medvilnės vystyklai. Juo pasirinkę galėsite būti ramūs, jog jūsų kūdikis bus saugus, apsuptas švelnumo ir nematomo rūpesčio. Kad ir kokią užduotį sugalvosite savo kūdikio vysyklams – pagaminti iš ekologiškos medvilnės, jie tikrai jūsų nenuvils. O platų ekologiškos medvilnės vystyklų pasirinkimą rasite ir mūsų parduotuvėje.