Prekių katalogas

Smagus tvarumas

 • 5 smagūs būdai supažindinti vaikus su tvarumu 

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  21.02.2021

   

  Tvarumas

  Viename iš ankstesnių straipsnių jau kalbėjome, kokiu būdu vaikus supažindinti su tvarumu (Kaip kalbėti su vaikais apie tvarumą?). Šį kartą noriu pasidalinti keletu praktiškų idėjų - žaidimų, kurie skirti jau šiek tiek vyresniems vaikams. 

   

  Paieškokite, kas namuose šiuo metu nereikalingai vartoja elektros energiją

  Telefonas jau pilnai įkrautas, tačiau vis dar prijungtas prie elektros lizdo arba elektros lizde vienišas įkroviklis laukia kitos progos, kai vėl galės pasitarnauti. Nuolatos į elektros lizdą įjungta mikrobangų krosnelė ar neišjungtos garso kolonėlės. Tokių ir dar daugiau pavyzdžių galima rasti daugelyje namų ūkių. Už kiekvieną surastą nereikalingai veikiantį įrenginį, skirkite taškus. Laimi tas, kuris randa daugiausiai. Nepamirškite, jog šio žaidimo metu turite būti kartu su mažesniais vaikais, kad šie nesugalvotų patys nesaugiai išjunginėti elektros įtaisų.

   

  Sugalvokite, kokiais vandens šaltiniais namuose galite naudotis laistyti augalus

  Vanduo, kuriame virė kruopos, daržovės, kiaušiniai, lietaus vanduo ir pan. gali puikiai pasitarnauti laistant namų augalus. O gal Jūsų namų ūkyje galima rasti ir dar originalesnių vandens šaltinių? Vėlgi, laimi tas, kuris sugalvoja daugiausia įmanomų variantų. Nepamirškite, jog šis Naturoti straipsnis gali būti puikus pagalbininkas - Pakartotinis vandens panaudojimas buityje!

   

  Atlikite eksperimentą - atželdinkite daržoves

  Šis užsiėmimas vaikams gali ypač patikti! Visi žino, kad paprastai galima atželdinti svogūnus ir bulves. Bet ar žinojote, kad tą patį padaryti galima ir su morkomis, česnakais, porais, burokėliais, salotomis ir pankoliais? Neišmeskite šių daržovių viršūnėlių, o atželdinkite jas. Vaikams tai gali būti ne tik žaidimas, bet ir labai puikus įgūdis ateičiai.

   

  Rinkite vaisių sėklas ir jas sėkite

  Tai dar vienas puikus žaidimo - įpročio pavyzdys. Daiginti galima praktiškai visų, ant mūsų stalo patenkančių, vaisių sėklas. Žinoma, neskatiname tuojaus pat lėkti pirkti egzotiškų vaisių, tai jau nėra pats tvariausias pasirinkimas, bet vietinių obuolių, kriaušių, slyvų, vyšnių, aviečių sėklos gali puikiai sudygti!

   

  Paskirkite namų sargą

  Aptarkite namų energijos taupymo taisykles (užsukti vandenį valant dantis, išjungti šviesą nebūnant kambaryje, iš elektros lizdo išjungti nereikalingus prietaisus ir t.t.) ir paskirkite namų sargą, kuris keistųsi kas savaitę. Namų sargo užduotis - stebėti aplinką ir perspėti suaugusius, jeigu pastebi taisyklėms nusižengiančią situaciją. Namų sargais gali būti ir suaugusieji - tai puikus pavyzdys mažiesiems, kad ir suaugusieji žaidžia kartu, kad jiems irgi rūpi tausojimas. 

   

  Tikiuosi, jog perskaitę šį straipsnį įsikvėpsite įtraukti veiklą, susijusią su tvarumu, į savo bendravimą su vaikais. Prisiminkite, jog tokiu būdu be didelių pastangų kuriate pagrindą savo vaikų sąmoningumui ir ryšio su gamta suvokimui.