Prekių katalogas

The Cotton Cloud silikoninė užkandžių dėžutė "Pippa the Cat: dusty mauve"

 • The Cotton Cloud silikoninė užkandžių dėžutė "Pippa the Cat: dusty mauve"

  Gamintojas
 • Fantastiška užkandžių dėžutė tikrų mažųjų herojų užkandžiams!

  Pagaminta iš maistinio silikono - saugi ir tinkama bet kokios temperatūros maistui.

  Su trimis skyreliais, kad skirtingi užkandžiai nesusimaišytų.

  Pritaikyta biriems ir sausiems maisto produktams. Maistas su skysčiu į šią dėžutę neturėtų būti dedamas dėl ištekėjimo pavojaus.

  Uždengiama silikoniniu dangčiu bei papildomam saugumui uždedama silikoninė "guma" - galite būti ramūs, jog dėžutė netikėtai neatsidarys.

  Galima dėti į šaldytuvą, plauti indaplovėje.

  Išmatavimai: 15x5x14 cm.

  Tūris: 380 ml.

  Maistinis silikonas yra saugi ir patvari medžiaga. Dėl silikono tvirtumo iš jo pagamintus daiktus sudėvėti sudėtinga, todėl galite būti tikri, jog ši dėžutė tarnaus ilgai.    

   

  Apie silikoną

  Silikonas yra polimeras, sudarytas daugiausia iš silicio. Silikonas yra inertiška medžiaga, stabili aukštoje temperatūroje, atspari vandeniui, neakyta, nelipni ir netoksiška. Jis yra beskonis ir bekvapis. Švelnus prisiliesti ir paprastas išvalyti. Jis yra lankstus ir patvarus, todėl puikiai tinka kūdikių ir mažų vaikų gaminiams.

  Draugiškumas aplinkai

  Silikonas yra puiki alternatyva plastikiniams indams, tačiau tai nėra pati draugiškiausia medžiaga mūsų aplinkai. Silikonas yra sintetinis polimeras, į kurio sudėtį daugiausia įeina smėlyje esantis silicio dioksidas. Silikono gamybos procesui reikia daug energijos, kuri gaunama deginant iškastinį kurą ir išmetant tonas anglies dvideginio. Jau nekalbant apie anglies pėdsaką, susidarantį transportuojant smėlį į silikono gamybos įrenginius. Taip, silikono gamyba nėra ekologiška.

  Silikonui suirti gamtoje prireikia maždaug 500 metų, todėl jis nelaikomas biologiškai skaidžia medžiaga (biologiškai skaidžios medžiagos suyra per vienerius metus). Deja, bet silikono perdirbimas irgi gan keblus procesas. Tam reikia specializuotų perdirbimo įmonių ir įrenginių, kurių, šiuo metu Lietuvoje nėra.

  Ar galiu rinktis silikono dėžutę?

  Silikono dėžutė yra saugi mažiems vaikams. Ji minkšta, tad mažylis neužsigaus. Dėžutė neišskiria toksiškų medžiagų į maistą net veikiama karščiu. Taip pat silikonas nėra porėtas, todėl jį lengva išplauti, jame neužsilaiko maisto dalelės, nesidaugina bakterijos, sumažėja maisto taršos pavojus. Trumpai tariant - tai puiki medžiaga vaikų dėžutėms. Bet, nežinia, ar didelės energijos sąnaudos gamybai, jos metu išmetamas CO2 bei tai, jog silikonas dar nėra plačiai perdirbamas, gali būti pamiršta vien dėl puikių silikono savybių. Tad visada prieš perkant derėtų pasverti visus už ir prieš.

  Alternatyva silikono dėžutei

  Jeigu vis tik priverčiau jus susimąstyti ir galvojate, kokią gi alternatyvą būtų galima pasirinkti, siūlyčiau pirmiausia pasidairyti namuose - galbūt jau turite dėžutę, kuri tiktų mažyliui? Ne, plastikinės dėžutės, net jeigu ji jau yra Jūsų namuose, vis tiek nerekomenduoju. Plastikas gana lengvai, ypač veikiant temperatūrai, keičiasi medžiagomis su maistu, dalis jų gali būti kenksmingos. Tad ieškant alternatyvos silikoninei dėžutei kviečiu pagalvoti apie nerūdijantį plieną - jis saugus, paprastas prižiūrėti ir gali būti lengvai perdirbamas. Tas pats silikonas irgi puiku, tačiau derėtų numatyti, kad dėžutė turėtų tarnauti ilgai ir gal net ne vienam vaikui, tada žalos ir naudos santykis galėtų persisverti į naudos pusę.