Prekių katalogas

The Cotton Cloud silikoninis dubenėlis ,,Smokey"

 • The Cotton Cloud silikoninis dubenėlis ,,Smokey"

  Gamintojas
 • Patogus ir saugus dubenėlis, tinkantis bet kuriam mažyliui.

  Pagaminta iš maistinio silikono - tai saugi ir tinkama medžiaga bet kokios temperatūros maistui.

  Su prilimpančiu pagrindu.

  Vienas dubenėlio šonas aukštesnis tam, kad mažyliui būtų lengviau paimti maistą su įrankiais. Tai padės jam labiau pasitikėti savimi ir greičiau tapti savarankišku valgytoju.

  Galima dėti į šaldytuvą, plauti indaplovėje.

  Tūris: 300 ml. 

   

  Apie silikoną

  Silikonas yra polimeras, sudarytas daugiausia iš silicio. Silikonas yra inertiška medžiaga, stabili aukštoje temperatūroje, atspari vandeniui, neakyta, nelipni ir netoksiška. Jis yra beskonis ir bekvapis. Švelnus prisiliesti ir paprastas išvalyti. Jis yra lankstus ir patvarus, todėl puikiai tinka kūdikių ir mažų vaikų gaminiams.

  Draugiškumas aplinkai

  Silikonas yra puiki alternatyva plastikiniams indams, tačiau tai nėra pati draugiškiausia medžiaga mūsų aplinkai. Silikonas yra sintetinis polimeras, į kurio sudėtį daugiausia įeina smėlyje esantis silicio dioksidas. Silikono gamybos procesui reikia daug energijos, kuri gaunama deginant iškastinį kurą ir išmetant tonas anglies dvideginio. Jau nekalbant apie anglies pėdsaką, susidarantį transportuojant smėlį į silikono gamybos įrenginius. Taip, silikono gamyba nėra ekologiška.

  Silikonui suirti gamtoje prireikia maždaug 500 metų, todėl jis nelaikomas biologiškai skaidžia medžiaga (biologiškai skaidžios medžiagos suyra per vienerius metus). Deja, bet silikono perdirbimas irgi gan keblus procesas. Tam reikia specializuotų perdirbimo įmonių ir įrenginių, kurių, šiuo metu Lietuvoje nėra.

  Ar galiu rinktis silikono dubenėlį?

  Silikono dubenėlis yra saugi mažiems vaikams. Jis minkštas, tad mažylis neužsigaus. Silikonas neišskiria toksiškų medžiagų į maistą net veikiamas karščiu. Taip pat jis nėra porėtas, todėl jį lengva išplauti, jame neužsilaiko maisto dalelės, nesidaugina bakterijos, sumažėja maisto taršos pavojus. Trumpai tariant - tai puiki medžiaga vaikų indams. Bet, nežinia, ar didelės energijos sąnaudos gamybai, jos metu išmetamas CO2 bei tai, jog silikonas dar nėra plačiai perdirbamas, gali būti pamiršta vien dėl puikių silikono savybių. Tad visada prieš perkant derėtų pasverti visus už ir prieš.

  Alternatyva silikono dėžutei

  Jeigu vis tik priverčiau jus susimąstyti ir galvojate, kokią gi alternatyvą būtų galima pasirinkti, siūlyčiau pirmiausia pasidairyti namuose - galbūt jau turite indų, kurie tiktų mažyliui? Ne, plastikiniai indai, net jeigu jie jau yra Jūsų namuose, vis tiek nerekomenduojami. Plastikas gana lengvai, ypač veikiant temperatūrai, keičiasi medžiagomis su maistu, dalis jų gali būti kenksmingos. Taip pat turimus bambukinius indus vertinkite itin atsakingai - jie turi būti pagaminti patikimų gamintojų ir iš aukštos kokybės medžiagų, kitu atveju padidėja rizika išsilaisvinti ir į maistą patekti formaldehidui. Tad ieškant alternatyvos silikoniniams indams kviečiu pagalvoti apie nerūdijantį plieną - jis saugus, paprastas prižiūrėti ir gali būti lengvai perdirbamas. Tas pats silikonas irgi puiku, tačiau derėtų numatyti, kad indai turėtų tarnauti ilgai ir gal net ne vienam vaikui, tada žalos ir naudos santykis galėtų persisverti į naudos pusę.