Prekių katalogas

The Cotton Cloud stalo kilimėlis ,,Indigo"

 • The Cotton Cloud stalo kilimėlis ,,Indigo"

  Gamintojas
 • Meškutė Lili įsikūnijo į stalo kilimėlį ir nuo šiol gali sveikintis su mažyliu kaskart, kai jis prisėda prie stalo!

  Pagaminta iš aukštos kokybės silikono.

  Puikiai saugo stalviršį viso mokymosi valgyti proceso metu. O mažyliui paaugus, gali padėti palaikyti švarą piešiant, lipdant, klijuojant, karpant ar užsiimant kitais rankų darbeliais.

  Kilimėlio kraštai paaukštinti, tad gali sulaikyti nedidelius kiekius skysčio.

  Silikonas yra minkštas ir patvarus, jį lengva nuvalyti ar išplauti indaplovėje.

  Gamyboje naudojamas netoksiškas maistinis silikonas.

  Spalva - indigo.

   

  Apie silikoną

  Silikonas yra polimeras, sudarytas daugiausia iš silicio. Silikonas yra inertiška medžiaga, stabili aukštoje temperatūroje, atspari vandeniui, neakyta, nelipni ir netoksiška. Jis yra beskonis ir bekvapis. Švelnus prisiliesti ir paprastas išvalyti. Jis yra lankstus ir patvarus, todėl puikiai tinka kūdikių ir mažų vaikų gaminiams.

  Draugiškumas aplinkai

  Silikonas yra puiki alternatyva plastikiniams indams, tačiau tai nėra pati draugiškiausia medžiaga mūsų aplinkai. Silikonas yra sintetinis polimeras, į kurio sudėtį daugiausia įeina smėlyje esantis silicio dioksidas. Tačiau silikono gamybos procesui reikia daug energijos, kuri gaunama deginant iškastinį kurą ir išmetant tonas anglies dvideginio. Jau nekalbant apie anglies pėdsaką, susidarantį transportuojant smėlį į silikono gamybos įrenginius. Taip, silikono gamyba nėra ekologiška. 

  Silikonui suirti gamtoje prireikia maždaug 500 metų, todėl jis nelaikomas biologiškai skaidžia medžiaga (biologiškai skaidžios medžiagos suyra per vienerius metus). Deja, bet silikono perdirbimas irgi gan keblus procesas. Tam reikia specializuotų perdirbimo įmonių ir įrenginių, kurių, šiuo metu Lietuvoje nėra. 

  Ar galiu rinktis silikono indus?

  Silikono indai yra saugūs mažiems vaikams. Jie minkšti, tad mažylis neužsigaus. Indai neišskiria toksiškų medžiagų į maistą net veikiami karščiu. Taip pat silikonas nėra porėtas, todėl jame neužsilaiko maisto dalelės, nesidaugina bakterijos, sumažėja maisto taršos pavojus. Trumpai tariant - tai puiki medžiaga vaikų indams. Bet, nežinia, ar didelės energijos sąnaudos gamybai, jos metu išmetamas CO2 bei tai, jog silikonas dar nėra plačiai perdirbamas, gali būti pamiršta vien dėl puikių silikono savybių. Tad visada prieš perkant derėtų pasverti visus už ir prieš. 

  Alternatyva silikono indams

  Jeigu vis tik priverčiau jus susimąstyti ir galvojate, kokią gi alternatyvą būtų galima pasirinkti, siūlyčiau pirmiausia pasidairyti namuose - galbūt jau turite indų, kurie tiktų mažyliui? Net ir keramikiniai indai tinkami naudojimui, jeigu valgantį mažylį akylai prižiūri tėvai. Kita vertus, neretai ugdydami vaikų savarankiškumą, norime jiems pasiūlyti valgyti patiems. Puiku! Tokiam atvejui tinka lengvai perdirbami nerūdijančio plieno ar biologiškai skaidūs, kenksmingomis medžiagomis neapdirbti mediniai indai. Tas pats silikonas irgi puiku, tačiau derėtų numatyti, kad šie indai turėtų tarnauti ilgai ir gal net ne vienam vaikui, tada žalos ir naudos santykis galėtų persisverti į naudos pusę.