Prekių katalogas

Gertuvės vaikams

 • Pasirinkime saugiausią ir patogiausią

  Straipsnio autorė - Raimonda Valaikaitė (gydytoja, Naturoti įkūrėja)

  03.02.2021 

   

  Gertuvės vaikams


  Gertuvė – tai vienas pačių pačiausių ir reikalingiausių daiktų auginant vaikus. Žinoma, galima ir be jos. Bet yra galybė situacijų, kuriose ji praverčia ir sutaupo laiko bei kantrybės tėvams. Jeigu vaikas ištrokšta kelionėje ar tiesiog kieme. Jeigu norime sušildyti vaiką kieme vėsesnę dieną pasiūlydami arbatos. Jeigu raginame vartoti daugiau skysčių - jie tikrai skaniau geriasi iš žaismingos gertuvės.


  Iš ko gaminamos gertuvės?


  Šiais laikais gertuvių apsirinkimas yra itin platus. Jos gaminamos iš plastiko, silikono, nerūdijančio plieno ar stiklo. Žinoma, vaikų tarpe gertuvės iš plastiko ar plieno yra pačios populiariausios.


  Kodėl verta rinktis nerūdijantį plieną?


  Iš aukštos kokybės nerūdijančio plieno pagamintos gertuvės pirmiausia yra saugios, nes neišskiria kenksmingų medžiagų, kurios patekusios į skysčius gali nukeliauti į vaiko organizmą. Antai, gertuvių iš plastiko sudėtyje galima aptikti bisfenolio A – jis reikalingas plastiko kokybei pagerinti ir suteikia jam atsparumo. Tačiau be kita ko jau įrodyta, kad jis turi neigiamą poveikį organizmui ir ypatingai gali veikti kaip endokrininę bei reprodukcinę sistemas žalojanti medžiaga. Kai buvo įrodyta bisfenolio A žala organizmui, jis buvo pradėtas keisti kitų rūšių bisfenoliais (pvz.: S ir F), o pati produkcija pradėta žymėti ,,Be BPA“ arba ,,BPA free“. Tačiau jau atsiranda tyrimų, jog kitų rūšių bisfenoliai irgi gali būti žalingi sveikatai beveik panašiai, kaip ir BPA. Tad saugiau yra plastikinių gertuvių iš viso atsisakyti, bent jau tol, kol bus iki galo ištyrinėtas bisfenolių poveikis organizmui ir bus nustatyta, kurie bisfenoliai plastiko sudėtyje yra saugūs. Daugiau apie ,,BPA free" pasiskaitykite kitame mūsų tinklaraščio straipsnyje.


  Nerūdijančio plieno atsparumas


  Be to, kad nerūdijantis plienas neišskiria kenksmingų mežiagų, jis dar yra ir atsparus aplinkos poveikiui. Dažniausios natūralios jėgos, su kuriomis gertuvėms tenka susidurti, yra vaikai ir jų veržlumas bei smalsumas. Jie gertuves gali numesti, pamėginti sudaužyti, panaudoti žaidimams ir pan. Nerūdijantis plienas gali būti nežymiai subraižytas, daugiau galbūt nukenčia gertuvių aplikacijos, bet iš principo vaikai turi labai mažai galimybių gertuvę reikšmingai pažeisti. Būtent dėl šios priežasties galima tikėtis, kad viena gertuvė tarnaus tam pačiam vaikui ne vienus metus.


  Nerūdijančio plieno gertuvių patogumas


  Nerūdijančio plieno gertuvės patogios tuo, jog kai kurios jų turi dvigubas sieneles, tad veikia kaip termosas. Karštų skysčių temperatūrą išlaikyti gali iki 6 valandų, na, o šaltų, net iki 12 valandų.

  Taip pat, jeigu renkatės gertuvę mažesniems vaikams, pasidomėkite ar ji turi kamštelį su liežuvėliu ir šiaudeliu. Toks mechanizmas labai tinka vaikučiams, kurie dar per jauni gertuvę atsukti ir užsukti, todėl gali saugiai atsigerti per šiaudelį. Tuo pačiu sumažėja tikimybė, jog skysčiai bus išlaisyti.

  Taip pat pasirinkite tokią gertuvę, kurią nesudėtinga plauti, nes turėsite tai saryti dažniai ir kruopščiai. O apie gertuvių priežiūrą daugiau pasiskaityti galite straipsnyje ,,Gertuvių priežiūra".


  Būtent tokių, patogių ir saugių gertuvių vaikams, pagamintų iš nerūdijančio plieno, galite rasti ir mūsų internetinėje parduotuvėje.