Prekių katalogas

Croll & Denecke jūros kempinė, maža

 • Croll & Denecke jūros kempinė, maža

  Gamintojas
 • Švelni kempinė kūdikių ir mažų vaikų kūno bei veido odelės priežiūrai.

  Natūralios kempinės yra tvarios priežiūros priemonės, pagamintos iš greitai atsinaujinančios natūralios medžiagos.

  Kempinės klesti povandeniniuose laukuose Viduržemio jūroje ir du kartus per metus yra nuimamos aplinkai nekenksmingu būdu.

  Užaugusi Graikijoje, rankomis paruošta Vokietijoje. 

  Naudojama kaip įprasta kempinė. Tarp naudojimų rekomenduojama leisti išdžiūti.

   

  Apie kempines

  Natūrali kempinė (Hippospongia equina) yra paprasta gyvybės forma, kurią galima rasti visuose vandenynuose – nuo ​​Karibų jūros iki Arkties vandenyno. Vandenyje kempinė it natūralus filtras pumpuoja vandenį per savo kūną, taip maitindamasi planktonu ir kitomis mažomis maisto dalelėmis. Pasaulyje priskaičiuojama daugiau nei 7500 skirtingų natūralių kempinių rūšių, kurių dydis gali būti nuo kelių milimetrų iki maždaug trijų metrų aukščio. Priklausomai nuo vandens temperatūros, gylio ir tėkmės, natūralioms kempinėms užaugti prireikia nuo 6 mėnesių iki 5 metų.

  Natūralios kempinės yra nuostabiai minkštos. Jos sugeria daug vandens ir jį vėl išskiria vos lengvai paspaudus. Praustis su natūralia kempine yra švelni ir, galima sakyti, prabangi patirtis. Kempinės pluoštinis pobūdis labai panašus į šilką. Istoriniuose šaltiniuose užfiksuota, kad natūralios kempinės kūno priežiūrai buvo naudojamos jau senovės Graikijoje.

  Tinka ir jautriai odai

  Skirtingai nuo sintetinės kempinės, pagamintos iš uždarų burbuliukų, natūrali kempinė susideda iš kanalų sistemos. Kiekviena pora yra sujungta su kita pora. Dėl šios kanalų sistemos kempinė turi galimybę apsivalyti, išplaudama nešvarumus iš visų porų vienu metu. Todėl natūralios kempinės naudojimas yra labai higieniškas ir rekomenduojamas tiek alergiškiems, tiek jautriems odos tipams.

  Naudojimas

  Po naudojimo kempinę rekomenduojama perplauti šiltu švariu vandeniu ir leisti jai išdžiūti. Kempinė neturėtų kontaktuoti su verdančiu vandeniu, kadangi jis gali suardyti kempinės audinį. Jeigu kempinė yra labai nešvari, ją galima skalbti įdėjus į skalbinių maišelį, skalbimo mašinoje pasirinkus vilnos programą, tačiau nenaudojant skalbimo miltelių.

  Kempinių skirtumai

  Kempinės kilmė lemia jos kokybę. Karibų kempinės savo kokybe yra prastesnės nei Viduržemio jūros kempinės, nes auga šiltame, sekliame vandenyje. Jų pluoštai yra trapūs ir greitai lūžta. Tačiau Viduržemio jūros kempinės auga lėčiau, vėsesniame ir gilesniame vandenyje, todėl jų pluoštas žymiai patvaresnis, elastingesnis ir ilgaamžiškesnis. Todėl renkantis natūralią jūros kempinę rekomenduoajama įsitikinti, kad ji kilusi iš vėsesnių ir gilesnių vandenų (pvz., pristato Croll & Denecke kempinės iš Viduržemio jūros).

  Ekologija

  Ekologiškai tvarų Viduržemio jūros kempinių derlių stebi Žuvininkystės ministerija. Derliaus ėmimas vykti gali tik du kartus per metus. Derliaus nuėmimo metu milijonai spermatozoidų išleidžiami į aplinkinį vandenį, jie yra naujų kempinių pradžia. Tai paverčia natūralią kempinę tvariu grynu natūraliu produktu.

   

  Visą jūros kempinių kelionę iš jūros iki mūsų namų vonios galite pasižiūrėti video reportaže (vokiečių k.).    

 • Galbūt Jums labiau tiks

  Fabelab šluostės ,,Coastal"

  Ekologiška medvilnė

  14 
  Fresk prausimo šluostės ,,Dachsy"

  Ekologiška medvilnė

  8.95 
  Fabelab šluostės ,,Wood"

  Ekologiška medvilnė

  14