Croll & Denecke kempinė, didelė
Croll & Denecke kempinė, didelė
Gamintojas-
Maudymasis jau šimtmečius yra vienas maloniausių žmogaus kūno priežiūros ritualų. Tačiau tik tada, kai naudojame natūralias kempinėles, kūno priežiūra per maudynes tampa prabangia patirtimi visiems mūsų pojūčiams.
Aukštos kokybės kempinės pašalina nešvarumus ir negyvas odos ląsteles. Išskirtinį kempinės poveikį pajaučia reikli ir jautri oda.
Biologiškai skaidi.
Dydis apytiksliai 16 cm.
Kempinė yra natūralus produktas, todėl gali šiek tiek skirtis savo forma ir dydžiu viena nuo kitos ir nuo pavazduotos nuotraukoje.
Pakuotėje 1 kempinė.
Apie kempines
Natūrali kempinė (Hippospongia equina) yra paprasta gyvybės forma, kurią galima rasti visuose vandenynuose – nuo Karibų jūros iki Arkties vandenyno. Vandenyje kempinė it natūralus filtras pumpuoja vandenį per savo kūną, taip maitindamasi planktonu ir kitomis mažomis maisto dalelėmis. Pasaulyje priskaičiuojama daugiau nei 7500 skirtingų natūralių kempinių rūšių, kurių dydis gali būti nuo kelių milimetrų iki maždaug trijų metrų aukščio. Priklausomai nuo vandens temperatūros, gylio ir tėkmės, natūralioms kempinėms užaugti prireikia nuo 6 mėnesių iki 5 metų.
Natūralios kempinės yra nuostabiai minkštos. Jos sugeria daug vandens ir jį vėl išskiria vos lengvai paspaudus. Praustis su natūralia kempine yra švelni ir, galima sakyti, prabangi patirtis. Kempinės pluoštinis pobūdis labai panašus į šilką. Istoriniuose šaltiniuose užfiksuota, kad natūralios kempinės kūno priežiūrai buvo naudojamos jau senovės Graikijoje.
Tinka ir jautriai odai
Skirtingai nuo sintetinės kempinės, pagamintos iš uždarų burbuliukų, natūrali kempinė susideda iš kanalų sistemos. Kiekviena pora yra sujungta su kita pora. Dėl šios kanalų sistemos kempinė turi galimybę apsivalyti, išplaudama nešvarumus iš visų porų vienu metu. Todėl natūralios kempinės naudojimas yra labai higieniškas ir rekomenduojamas tiek alergiškiems, tiek jautriems odos tipams.
Naudojimas
Po naudojimo kempinę rekomenduojama perplauti šiltu švariu vandeniu ir leisti jai išdžiūti. Kempinė neturėtų kontaktuoti su verdančiu vandeniu, kadangi jis gali suardyti kempinės audinį. Jeigu kempinė yra labai nešvari, ją galima skalbti įdėjus į skalbinių maišelį, skalbimo mašinoje pasirinkus vilnos programą, tačiau nenaudojant skalbimo miltelių.
Kempinių skirtumai
Kempinės kilmė lemia jos kokybę. Karibų kempinės savo kokybe yra prastesnės nei Viduržemio jūros kempinės, nes auga šiltame, sekliame vandenyje. Jų pluoštai yra trapūs ir greitai lūžta. Tačiau Viduržemio jūros kempinės auga lėčiau, vėsesniame ir gilesniame vandenyje, todėl jų pluoštas žymiai patvaresnis, elastingesnis ir ilgaamžiškesnis. Todėl renkantis natūralią jūros kempinę rekomenduoajama įsitikinti, kad ji kilusi iš vėsesnių ir gilesnių vandenų (pvz., pristato Croll & Denecke kempinės iš Viduržemio jūros).
Ekologija
Ekologiškai tvarų Viduržemio jūros kempinių derlių stebi Žuvininkystės ministerija. Derliaus ėmimas vykti gali tik du kartus per metus. Derliaus nuėmimo metu milijonai spermatozoidų išleidžiami į aplinkinį vandenį, jie yra naujų kempinių pradžia. Tai paverčia natūralią kempinę tvariu grynu natūraliu produktu.
Visą jūros kempinių kelionę iš jūros iki mūsų namų vonios galite pasižiūrėti video reportaže (vokiečių k.).